top1
top2
top4
top5

Odwiedziny gości

Dziś:146
Wczoraj:441
W tym tygodniu:1,404
W tym miesiącu:6,041
W tym roku:100,461
Wszystkich:605,680

Serdecznie witam Państwa,
Cieszę się bardzo, że odwiedziliście moją oficjalną stronę internetową. Oddając się lekturze treści zgromadzonych na tej stronie dowiedzą się Państwo więcej o mojej osobie, o moich celach i planach na przyszłość.

Zapraszam do lektury.
Anna Prokop-Staszecka

Komentarz do sytuacji bieżącej

Napisane przez Admin dnia lipiec 01 2017 19:51:36 · Drukuj

Szanowni Państwo,

W związku z atakami medialnymi chciałabym wyjaśnić, że moją misją jako dyrektora Szpitala jest dobra jakość diagnostyki i leczenia, którą zapewniają najlepsi specjaliści.

67% dorobku naukowego Collegium Medicum UJ to dorobek pracowników Szpitala JP II.
W ciągu 7 lat mojego kierowania szpitalem  liczba samodzielnych pracowników naukowych wzrosła z 9 do 37.  W 2014 r. powstało Centrum Nowych Technologii Medycznych, ponadto utworzyliśmy 4 nowe oddziały: chirurgii naczyń, transplantologii nerek, neurologii i udarów, intensywnej terapii. W sumie daje to 19 oddziałów. Za  tymi suchymi danymi stoją żywi ludzie, pacjenci którzy skorzystali ze świadczeń medycznych.

Służymy Małopolanom i pomimo trudności finansowych robimy wszystko żeby ratować życie i zdrowie ludzi.

Pan Profesor Jerzy Sadowski od 3 lat jest na emeryturze w Collegium Medicum UJ, w styczniu br. podczas rozmów ze mną oraz z Dyrektorem Instytutu Kardiologii Panem Profesorem Piotrem Podolcem i swoim następcą Panem Profesorem Bogdanem Kapelakiem zgodził się, że zabiegi operacyjne będzie prowadził do końca czerwca (zgodnie z zawartą umową), a następnie będzie współpracował naukowo i edukacyjnie, oraz że będzie konsultował. O tym, że zmienił zdanie dowiedziałam się z mediów. Pan Profesor powinien przede wszystkim rozmawiać ze swoim kolegami, zabiegi kardiochirurgiczne są pracą zespołową i gwarantują bezpieczeństwo chorego wyłącznie w przypadku dobrze zgranego zespołu.

Sam twórca krakowskiej kardiochirurgii i Instytutu Kardiologii, wybitny kardiochirurg Pan Profesor Antoni Dziatkowiak opuścił salę operacyjną w wieku 70 lat, w pełni sławy i w pełnej sprawności manualnej i intelektualnej, aby nie przeszkadzać następcy. Pan Profesor jest nadal autorytetem, nadal działa i prowadzi fundację, jest stale obecny w Szpitalu Jana Pawła II, za co jestem mu wdzięczna.

Nadal liczę na współpracę z Panem Profesorem Sadowskim, mam nadzieję iż Pan Profesor oraz jego zwolennicy racjonalnie podejdą do wywołanego konfliktu medialnego.

Z wyrazami szacunku,

 

Anna Prokop - Staszecka

Trzeba umieć służyć a nie jedynie zarządzać

Napisane przez Admin dnia marzec 29 2017 20:25:18 · Drukuj

http://www.radiokrakow.pl/audycje/oko-w-oko-55892/anna-prokop-staszecka-w-radiu-krakow-trzeba-umiec-sluzyc-a-nie-jedynie-zarzadzac/

Zapraszam Państwa do wysłuchania audycji w Radiu Kraków

Wywiad dla Onetu

Napisane przez Admin dnia marzec 29 2017 20:22:13 · Drukuj

http://krakow.onet.pl/anna-prokop-staszecka-jestesmy-chrzescijanskim-krajem-a-trujemy-siebie-nawzajem-wywiad/2gp247w