Kleszcze atakują ludzi od przez cały rok: od lutego do listopada. Co roku prowadzonych jest mnóstwo akcji informacyjnych i opryskiwanie, a jednak zachorowalność na boreliozę w ciągu 10 ostatnich lat wzrosła dwukrotnie.
Niezbędna profilaktyka i uwrażliwianie
Prowadzę akcję informacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży oraz do ich rodziców mając nadzieję, że dzięki uwrażliwianiu najmłodszych i ich opiekunów na niebezpieczeństwo wynikające z kontaktu z kleszczami, uda się zapobiec takiemu kontaktowi lub zminimalizować skutki ukąszenia kleszczy oraz zmniejszyć zachorowania wynikające z kontaktu z kleszczami.
Środki kontaktu z młodzieżą i metody dotarcia do rodziców i opiekunów
W jaki sposób docieramy do dzieci i młodzieży przebywającej obecnie na wakacjach? To proste, prowadzimy kampanie informacyjne i kontaktujemy się z samorządami szkolnymi, hufcami harcerskimi i opiekunami kolonii, którym wysyłamy treści komunikatów, które mogą umieścić na swoich stronach i fanpage’ach oraz dedykowanych grupach w mediach społecznościowych, dzięki czemu informacja dochodzi bezpośrednio do dzieci, młodzieży i ich rodziców.
Praktyczne korzyści płynące z akcji informacyjnej
W ramach akcji staramy się obalać mity dotyczące kontaktu z kleszczami, przekazywać w zrozumiały sposób rzetelne informacje dotyczące profilaktyki boreliozie oraz informować o środkach bezpieczeństwa i postępowaniu, gdy człowiek stanie się ofiarą kleszcza.
Najważniejsze informacje płynące z akcji są następujące:
Co więcej?
Prowadzę kampanię edukacyjną o kleszczach i o chorobach odkleszczowych dla nauczycieli i opiekunów oraz placówek edukacyjnych, których przedstawicieli prosimy o kontakt w celu przystąpienia do programu i przeszkolenia!
Kontakt:
lekcjeoboreliozie@gmail.com
Nabór trwa do 10.09.2018 r.
Więcej na temat kampanii można dowiedzieć się z artykułu: